آشنایی با اصول برنامه ریزی سفر

آشنایی با اصول برنامه ریزی سفر

برای آنکه یک سفر فوق‌العاده و بی دغدغه را داشته باشید حتما نیاز به یک برنامه ریزی سفر اصولی و صحیح است. در نگاه اول شاید برنامه ریزی سفر سخت به نظربرسد اما باید بدانید که این کار یک کار ساده و ضروری است. قطعا سفرهای از پیش برنامه ریزی شده زمین تا آسمان با سفرهای بی برنامه و ناگهانی متفاوت است. در این مقاله قصد داریم تا نکاتی ابتدایی از اصول برنامه ریزی سفر را برایتان توضیح دهیم.

۱-مقصد کجاست؟

در گام نخست باید مشخص کنید که مقصدتان کجاست. شاید برایتان سوال باشد که مگر می‌شود کسی که قصد سفر دارد نداند مقصدش کجاست!؟ پاسخ مثبته! بسیاری ازافراد برای تعطیلات خود فقط علاقه به سفر دارند و می‌خواهند سفر بروند ولی اصلا نمی‌دانند کجا! مثلا حتما دیده‌اید که خیلی‌ها برای تعطیلات چند روزه قصد سفر به شمال را دارند اما نمی‌دانند کدام شهر و کدام مقصد!

بهتر است از همان ابتدا که فکر سفر به ذهنتان خطور کرد یک شهر را به عنوان مقصد  انتخاب کنید تا دید بهتری نسبت به سفر داشته باشید و در گام‌های بعدی راحت‌تر باشید.

۲-مدت زمان سفر شما چقدر است؟

تعیین تاریخ حرکت برای سفر و تاریخ بازگشت را برای خودتان مشخص کنید. این کار به برنامه ریزی سفر شما شکل و قالب می‌دهد. با اینکار برآورد هزینه برایتان آسان‌تر می‌شود. به یاد داشته باشید که برنامه‌ریزی سفر بدون تعیین تاریخ شروع و پایان معنا ندارد.

۳-برآوردتان از هزینه‌های سفر چقدر است؟

در گام سوم بعد از تعیین مقصد و مدت زمان سفر، یک برآورد کلی از هزینه‌های سفر داشته اشید. معمولا بهتر است که برای این تخمین هزینه‌ها دست بالا را بگیرید و به خودتان تخفیف ندهید. ابتدا از هزینه‌های بزرگتر  مانند هزینه‌ی اقامتگاه یا هتل و … شروع کنید. همیشه مبلغی را برای اتفاقات پیش‌بینی نشده کنار بگذارید.

پس از تخمین و برآورد هزینه‌ها پس‌انداز کنید تا بودجه‌ی لازم سفر را تهیه کنید.

۴-جمع آوری اطلاعات کافی

حال که یک تصویر کلی از سفر آینده‌یتان پیش رویتان ظاهر شد، وقت آن است که اطلاعات خود را در رابطه با مقصد بالا ببرید. این کار باعث می‌شود که اینگیزه‌یتان برای سفر افزایش پیدا کند. از تفریحات و تفرجگاه‌ها و دیدنی‌های مقصد با خبر شوید.

۵- با چه وسیله‌ای می‌خواهید به سفر بروید؟

با بررسی مسیرهای دسترسی مقصدتان می‌توانید به راحتی تصمیم بگیرید که آیا سفر جاده‌ای مناسب تر است یا  سفرهای ریلی و هوایی؟

هریک را انتخاب کردید حتما برای تهیه‌ی بلیط اتوبوس زودتر اقدام کنید یا اگر ماشین شخصی دارید حتما به نکات اساسی سفر با اتوموبیل توجه کنید.

۶- قصد اقامت در کجا را دارید؟

خیلی زود مشخص کنید که چه نوع اقامتگاهی را مد نظر دارید. زیرا معمولا در ایام تعطیلی بسیاری از اقامتگاه‌ها و هتل‌ها پر هستند پس حتما خیلی زودتر اقدام به رزرو محل اسکان خود کنید. برای انجام سریع و آسان این کار اپلیکیشن و سایت تیریپ ما یک وسیله‌ی مناسب برای رزرو اقامتگاه مورد نظرتان است.

۷-برنامه‌ی روزانه‌ی سفر خود را بنویسید

داشتن یک برنامه‌ی روزانه‌ی مشخص و صحیح از اساسی‌ترین اجزا برنامه ریزی سفر است. برای خودتان مشخص کنید که در روزهای مختلف سفرتان قصد دارید چه کارهایی انجام دهید و به چه جاهایی بروید. اینکار باعث می‌شود تا شما در سفر وقتی را هدر ندهید. البته به یاد داشته باشید که برنامه ریزی روزانه به معنای پر کردن تک تک ساعت‌های  یک روز از مسافرتتان نیست بلکه فقط نمای کلی شما از آن روز است.

هرگز برنامه‌ی روزانه‌ی خود را فشرده نچینید زیرا باعث می‌شود از آرامش سفر لذت نبرید.

سفر
برنامه ریزی سفر

تمامی موارد فوق فقط اصول کلی و اولیه‌ی برنامه‌ریزی سفر بود و حتما موارد دیگری نیز وجود دارد. اگر شما نیز مواردی به نظرتان می‌آید حتما آن را بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید تا ما این موارد را اضافه کنیم.

Tripema.com

 

 

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده اند.پر کردن این فیلد ضروری است *