اقامتگاه میر احمد خوافی – خواف

اقامتگاه میر احمد خوافی

شهرستان خواف، که در استان خراسان رضوی قرار دارد، یکی از کهن‌ترین و دیدنی‌ترین شهرستان‌های شمال شرق ایران است. این شهرستان باستانی کمتر شناخته شده است. اقامتگاه میر احمد خوافی  یکی از فعال‌ترین و با کیفیت‌ترین بومگردی‌های استان خراسان رضوی است. در واقع این اقامتگاه تنها اقامتگاه سنتی شهر خواف است که کیفیت خدماتش مثال‌زدنی است. این اقامتگاه سنتی با قدمتی حدود ۸۰ سال فضایی دلچسب و دلنشین را برایتان فراهم می‌کند. مانند دیگر بومگردی‌ها، اقامتگاه میر احمد خوافی نیز یک حوض کوچک سنتی در وسط حیاط دارد که فضای  گرم و صمیمی  را برایتان ایجاد می‌کند.

تاریخچه اقامتگاه بومگردی میر احمد خوافی

بومگردی میر احمد خوافی توسط جناب آقای نباتی  در ابتدای سال ۱۳۹۷ افتتاح شد; اما دلیل اصلی تاسیس این بومگردی چه بود؟

جناب آقای نباتی درصنعت نساجی در شهر خواف فعال بودند اما به متاسفانه به دلیل مشکلات صنعت نساجی رونق مالی مناسبی نداشتند. از طرف دیگر آقای نباتی علاقه‌ی بسیاری به حوزه‌ی گردشگری و سنت و فرهنگ شهر خود داشتند. از این رو تصمیم گرفتند تا اقامتگاهی سنتی در خواف تاسیس کنند. به گفته‌ی ایشان خلا یک اقامتگاه سنتی در این شهر به شدت حس می‌شد. بنابراین در سال ۱۳۹۴ اقدام به بازسازی ملک پدری خود گرفتند تا نام پدربزرگ خود را زنده نگه دارند. بازسازی این ملک به مدت ۲ سال به طول انجامید و به بهترین شکل ممکن انجام شد.

در حال حاضر این اقامتگاه توسط آقای نباتی و خانواده‌ی محترمشان اداره می‌شود. تاسیس این اقامتگاه در شهرستان خواف کمک بسیار قابل ملاحظه‌ای به وضعیت گردشگری این شهر و استان خراسان رضوی کرد. این اقامتگاه در عین سنتی بودن آماده‌ی ارائه‌ی خدمات بسیار با کیفیت به مسافران عزیز است.

از جمله‌ی امکانات اقامتگاه میر احمد خوافی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سیستم سرمایش و گرمایش مناسب
  • سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و حمام مجهز
  • اینترنت وای فای
  • قبول سفارش برای ارائه‌ی غذای محلی
بومگردی میر احمد خوافی
اقامتگاه میر احمد خوافی
بومگردی میر احمد خوافی
اقامتگاه میر احمد خوافی

تیریپ ما به شما پیشنهاد می‌کند تا حتما در برنامه‌ریزی‌های خود برنامه‌ای برای سفر به این شهر باستانی و زیبا قرار دهید و از تجربه‌ی اقامت در اقامتگاه میر احمد خوافی غافل نشوید.

Tripema.com

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده اند.پر کردن این فیلد ضروری است *