با بچه‌‌ها سفر کنین

با بچه‌‌ها سفر کنین

وجود بچه‌ها هیچ‍وقت جلوی سفر رفتنتون رو نمیگیره.

معمولا می‌شنویم زمانی که زوج‌ها صاحب فرزند می‌شوند می‌گویند دیگر دوران سفر رفتن‌ آن‌ها به سر رسیده است. اما این تفکر کاملا اشتباه است! سفرهای خانوادگی کاملا امکان‌پذیر است و اصلا هم لزومی ندارد پرزحمت و پرهزینه اجرا شود! در حقیقت سفر با بچه‌ها می‌تواند تجربه‌ا‌ی فوق‌العاده و به یادماندنی باشد!

اینکه بچه‌هاتون چندساله هستند اصلا هیچ ارتباطی با سف نداره. در تمامی کشورای دنیا سفر یکی از بخش‌های جدانشدنی سبد خانوار هستش. بر خلاف تصور آنکه خیلیا فک می‌کنن سفر با بچه‌ها سخته باید بگم که سفر با بچه‌ها بسیار لذت‌بخش‌تر از سفرهای بدون آن‌ها هستش.فقط کافیه بدونیم وقتی باهاشونیم چجوری رفتار کنیم و دلیل رفتاراشونو بدونیم.

چند نکته

برای سفر با کودکانتان چند نکته ضروری وجود دارد. ۹۹% مواقعی که کودکانتان جیغ می‌زنند، کلافه یا عصبانی هستند می‌تواند یکی از حالات زیر پیش آمده باشد:

  • خسته شده‌اند : سعی کنین براشون به حد کافی موقعیت استراحت کردن و محیطی مناسب برای اینکه بتوانند خواب خوبی در شب داشته باشن، فراهم کنین.
  • حوصله‌ کودکتان سر رفته است: مقصدی انتخاب کنین که به نظرتان برای بچه‌ها جالب خواهد بود و سرگرمشون خواهد کرد. از خونه با خودتان چند اسباب بازی، کتاب، وسایل نقاشی به همراه داشته باشین.
  • گشنه هستند : به اندازه کافی خوراکی سالم و خوشمزه برای راضی کردنشون به همراه داشته باشین مخصوصا در پروازها، سفرهای جاده‌ای و در اتوبوس. سفرهای طولانی جاده‌ای یا هوایی میتونه بچه‌ها را کلافه و گشنه کنه.

کلید داشتن سفری خوب به همراه کودکان اینه که به نیازهاشون توجه کنین و بین زمان استراحت و زمان گشت وگذار تعادل پیدا کنین. اگه همراهان شما کودکان خودتان هستن، بهترین راه برای اینکه آن‌ها نسبت به سفر علاقه‌مند و هیجان‌زده باشن این است که آن‌ها را در برنامه‌ریزی سفر شریک کنین. این نوع سفر می‌تواند جزو بهترین تجربیات زندگی شما و آن‌ها باشه.

tripema.com

1 پاسخ به “با بچه‌‌ها سفر کنین

  1. سفر با بچه حس جالبیه
    رو مخ بودنای بچه حین سفر واقعا اذیت کننده س
    ولی وقتی میری هتل میبینی خوشگل خوابیده، میبینی واقعا ارزش داشت

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده اند.پر کردن این فیلد ضروری است *