بومگردی شهباز کرمان

بومگردی شهباز کرمان

بومگردی شهباز به عنوان اولین بومگردی و خانه‌ی سنتی کرمان، فعالیت خود را در سال ۱۳۹۷ آغاز کرد; این خانه‌ی سنتی  به دلیل فضای متفاوتی که در حوزه‌ی گردشگری استان کرمان ارائه داد به سرعت پیشرفت کرد و در میان طرفداران بومگردی به شهرت رسید. این اقامتگاه دارای یک حوض سنتی زیا در وسط حیاط با صفایش است که می‌توانید شب‌نشینی‌های دلچسبی را مردم دوست داشتنی کرمان داشته باشید.

تاریخچه

ملک بومگردی شهباز در سال ۱۳۹۵ توسط زوج تحصیل‌کرده‌ی کرمانی خریداری شد; پروسه‌ی مرمت و بازسازی  خانه‌ی سنتی حدود ۲ سال به‌طول انجامید و پس از آن در سال ۱۳۹۷ با صدور مجوز رسمی از سازمان گردشگری  و میراث فرهنگی، آغاز به کار کرد. خانواده‌ی آقای شهباز در سال ۱۳۹۵ منزل مسکونی و متروکه‌ای را خریداری کردند. این منزل سنتی مشابه بسیاری دیگر از منازل سنتی کرمان بوده، اما بازسازی آن به‌قدری خوب انجام پذیرفت که به جرات می‌توان گفت که در حال حاضر بومگردی شهباز در سطح استان بی‌مانند است.

این بومگردی توسط زوج جوان و تحصیل کرده بنا نهاده شد; آقای شهباز دندان‌پزشک هستن و همسرشان نیز مدرس دانشگاه می‌باشند و در ضمن ِ حفظ شغلشان به اداره‌ی بومگردی شهباز نیز می‌پردازند.

ایده‌ی اولیه‌ی تاسیس این بومگردی توسط دوستان آقای شهباز که در سازمان میراث فرهنگی کار می‌کردند، داده شد; درواقع آن‌ها آقای شهباز  را تشویق  به تاسیس این هتل سنتی زیبا کردند.

اتاق‌های شهباز

تاثیرات اقامتگاه سنتی شهباز

با تاسیس بومگردی شهباز و رونق کار این خانه در جذب مسافر آن‌ها تصمیم گرفتند تا چند کارمند را برای ارائه‌ی خدمات هرچه بهتر، استخدام کنند. از طرف دیگر این بومگردی دیگر افراد شهر را نیز به این فکر انداخت که خانه‌های سنتی مشابه با آن را تاسیس کنند. خانم شهباز در رابطه با تشویق دیگر افراد به تاسیس بومگردی و رونق گردشگری کرمان، فعالیت‌های زیادی  انجام دادند که تا حد بسیار  زیادی نیز موفق بودند. امروزه بعد از گذشت تنها حدود یک سال حدود ۵ بومگردی دیگر در کرمان تاسیس شده است.

وجود خانه‌ای سنتی با حال و هوای  کرمان قدیم و شهر کرمان سبب شده تا طرفداران سفرهای سنتی نگاه ویژه‌ای به کرمان پیدا کنند. این خانه در عین سنتی بودن بسیار  مجهزات و امکانات بسیار مناسبی از قبیل سرویس بهداشتی فرنگی، حمام، سیستم سرکایش و گرمایش و… را برای مسافران فراهم می‌سازد.

دارا بودن امکانات رفاهی مناسب در کنار داشتن کادری حرفه‌ای باعث شده است که شهباز به گزینه‌ی‌شماره‌ی‌یک مسافران تبدیل شود.

اقامتگاه شهباز
شهباز

تیریپ ما به شما پیشنهاد می‌کند که اگر قصد سفر به شهر زیبای کرمان را دارید حتما اقامتگاه بومگردی شهباز را به عنوان اقامتگاه خود انتخاب کنید تا از سفر به کرمان لذتی دو چندان ببرید.

Tripema.com

 

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده اند.پر کردن این فیلد ضروری است *