تهیه‌ی بلیط هواپیما برای حیوانات خانگی !

تهیه‌ی بلیط هواپیما برای حیوانات خانگی

در دنیای امروز حیوانات خانگی جایگاه خاصی در دل صاحباشون پیدا کرده‌اند و برای اونا خیلی عزیزهستن تا جایی که همیشه و همه‌جا همراهشون هستن. همین موضوع باعث شده تا کسانی که قصد خرید بلیط هواپیما و رفتن به سفر رو دارن، با این موضوع مواجه شوند که آیا می‌تونن حیوان خود را به داخل هواپیما ببرن یا نه؟  خوشبختانه شرکت‌های هواپیمایی علاوه بر قوانینی که برای مسافران در نظر دارن، برای بردن حیوانات داخلی به داخل پرواز هم شرایطی دارن.

قانون‌های ایرلاین‌ها

ایرلاین‌های مختلف قانون‌های متفاوتی برای حمل حیوانات دارن مثلا، بعضی از ایرلاین ها اجازه‌ی ورود حیوانات را به داخل کابین می‌دن اما در بعضی دیگر حیوانات فقط مجوز ورود به قسمت بار رو دارن. یا قوانین هواپیمایی‌ها ممکنه در مورد وزن و نوع قفس متفاوت باشه. دانستن این موارد به شما کمک می‌کنه تا بتونید بهترین و منطقی‌ترین ایرلاین را انتخاب کنین.

نکته‌ی مهم: شرکت‌های هواپیمایی عربی، فقط مجوز حمل پرندگان را صادر می‌کنن و برای حمل حیوانات دیگر مانند: گربه و سگ، ایرلاین هایی مانند ترکیش، لوفتهانزا، اتریشی و … را می‌تونین انتخاب کنین.

نکته‌ی بسیار مهم دیگه اینه که باید حتما از قوانین فرودگاه و کشور مقصد هم اطلاع داشته باشین. بخصوص مقاصد عربی قوانین خاصی دارن که باید حتما از اونا مطلع باشین.

نکات و قوانینی که برای حمل حیوانات خانگی در اکثر ایرلاین ها مشترک هستند:

  • معمولاً وزن قفس حیواناتی که اجازه دارن به داخل کابین برن نباید بیشتر از ۵ کیلو باشه، اما وزن قفس حیواناتی که در قسمت بار نگه‌داری می‌شن تا ۱۳ کیلو مجازه.
  • وزن حیوانات، جزو بار مجاز مسافر حساب می‌شه و در صورت اضافه‌بار، مسافر باید جریمه پرداخت کنه.
  • حیواناتی که صاحبان آن‌ها نابینا یا ناشنوا هستن شامل قانون اضافه‌بار نمی‌شن.
  • بستن قلاده برای حیوانات داخل قفس ممنوع است.
  • شما باید بعد از خرید بلیط هواپیما، همراهی حیوان خانگی را به ایرلاین مربوطه اطلاع بدید تا هماهنگی‌های لازم برای صدور مجوز انجام بشه.

tripema.com

1 پاسخ به “تهیه‌ی بلیط هواپیما برای حیوانات خانگی !

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده اند.پر کردن این فیلد ضروری است *