روز درختکاری

روز درختکاری

در تقویم ملی ایرانیان، روز ۱۵ اسفند ماه به عنوان روز درختکاری نام‌گذاری شده است. درختکاری در تاریخ و فرهنگ ایرانیان جایگاه ویژه و خاصی داره. از قدیم ایرانیان جشن‌های خاصی داشتند و روز ۱۵ اسفند نیز برای این موضوع، یعنی درختکاری اختصاص داشته. برای همین مردم در این روز با رفتن به طبیعت و کاشت نهال و گل به طبیعت احترام گذاشته و به استقبال بهار و نوروز می‌رن.

فواید درختکاری

در تمامی منابع دینی و فرهنگی ما ایرانیان به اهمیت موضوع درخت و درختکاری اشاره شده و همچنین درخت در تمامی دنیا به عنوان منابع ملی شناخته میشه. درختان در مطبوع شدن هوا نقش خیلی مهمی دارن همچنین در جاهایی که خطر جاری شدن سیل وجود داره درخت‌ها بهترین و مناسب‌ترین راه جلوگیری از آسیب هستن.

در دنیای امروز با توجه به صنعتی شدن زندگی‌ها درخت‌ها نقش تامین مواد اولیه‌ی صنایع چوبی رو هم پیدا کردن که بسیار مهمه. از طرف دیگه درخت بر شادابی و نشاط جامعه تاثیر بی‌نظیری داره. در شهرهای بزرگ صنعتی به شدت این کار ضروری و لازم است.

چرا ۱۵ اسفند؟

اسفند ماه به عنوان آخرین ماه زمستان هوای خاصی رو داره. در نیمه‌ی اول آن معمولا هنوز سرمای زمستان تا حدی حس می‌شه ولی از نیمه که بگذره کمر سرما میشکنه و بوی بهار به مشام می‌رسه. درختان به محض اینکه حال و هوای بهاری را حس کنن از خواب زمستانی بیدار می‌شن و جان دوباره‌ای می‌گیرن. ۱۵ اسفند تخمین بسیار خوبی از روزیه که درخت‌ها کم کم شروع به رشد می‌کنن و این موضوع برای نهال‌های تازه کاشته شده خیلی مفید هستش.

تیریپ ما و  درختکاری

خانواده تیریپ ما حواسش به زمین هست. به ازای هر رزرواسیون در اپلیکیشن تیریپ ما، یک درخت به نام شما می‌کاریم. همراه ما باشید.

با کاشتن درخت می‌توانیم هم زمین و هم زندگی بشر روی زمین را نجات دهیم.

به امیدی زمینی سبزتر، زندگی بهتر.

Tripema.com

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده اند.پر کردن این فیلد ضروری است *