سفر با کودکان

سفر با کودکان

مهم نیست که شما یک فرزند یا چندین فرزند دارید. اگر شما قصد سفر به همراه فرزندانتان را دارید حتما باید مواردی را رعایت کنید. ما در اینجا قصد داریم تا تعدادی از نکات مهم سفر با کودکان را برایتان بگوییم.

نکات کلیدی :

لذت ببرید

تحت هر شرایطی که هستید از سفر خود لذت ببرید. ممکن است در سفرها به خصوص سفرهای هوایی کودکان بی قراری کنند. در این شرایط به تنها نکته‌ای که باید فکر کنید لذت بردن است. دستپاچه نشوید. سعی کنید خود را مسلط بر اوضاع نشان دهید. صبور باشید.

هتل را صحیح انتخاب کنید

اگر قصد اقامت در هتل ها را دارید سعی کنید تا هتلی با امکانات رفاهی برای کودکان انتخاب کنید. این درست است که هتل هایی که امکانات رفاهی و بازی کودکان را دارند گرانتر هستند. اما ارزشش را دارند تا با رزرو آنها آرامش سفر خود را تضمین کنید.

گم شدن فرزندان

یکی از دغدغه های والدین گم شدن فرزندان در سفر است. ضروری است که برروی یک کاغذ تمام اطلاعات و شماره تلفن خود را یادداشت کرده و در جیب فرزندان قراردهید. این نکته در سفرهای بین‌المللی اهمیتی دو چندان پیدا میکند.

استخر یا دریا؟

از آبتنی کردن کودکان در دریا جلوگیری کنید. برای رفع این نیاز استخرها با امنیت بالا همین شرایط را می‌توانند برای فرزندانتان فراهم کنند.دریا اصلا گزینه‌ی مناسبی برای سفر با کودکان نیست.

صندلی کودک

شک نکنید که استفاده از صندلی مخصوص کودکان در سفرهای جاده‌ای الزامیست. راحتی و امنیت کودکان در این صندلی‌های مخصوص تضمین می‌شود. کمربند فراموش نشود.!

غذای کودکان

غذا یا شیر کودکان را حتما در کیفهای دستی خود در هواپیما حمل کنید. اکثر فرودگاه‌های دنیا با این موضوع مشکلی ندارند. پس با اینکار خیالتان را راحت کنید. حتما از مهماندار در این رابطه سوال بفرمایید.

شیردادن

اگر قصد شیردادن بچه را دارید، هرگز رعایت شرایط را نکنید. در بسیاری از جوامع این موضوع موضوعی بسیار عادی است. اصلا خجالت نکشید. فراموش نکنید که فرزند نوزاد شما اولویت زندگی شماست.

مدیریت زمان

سعی کنید تا زمان حضور در فرودگاه را کاهش دهید. فرودگاه ها معمولا محیطهایی آزاردهنده برای کودکان هستند. مدیریت زمان شما در اینجا بسیار مهم است.

خرید کردن طولانی ممنوع!

از پیاده‌روی‌های طولانی و غیر‌ضروری مانند خریدکردن در مراکز خرید پرهیزکنید. این کار برای کودکان عذاب‌آور است

دارو

دارو را فراموش نکنید. همراه داشتن داروهای مجاز مانند قرص‌های دلدرد از نکات مهم سفر با کودکان است. حتما بررسی کنید که دارویی که همراهتان است در کشور مقصد مجاز می‌باشد.

کتاب و کتاب‌خوانی

کتاب را فراموش نکنید. همراه داشتن کتاب و خواندن آن برای کودکان بهترین سرگرمی سفرهای هوایی است.

برنامه‌ریزی داشته باشید

برنامه‌ریزی درست باعث می‌شود سردرگم نباشید. به اوضاع مسلط باشید. و توانایی کنترل بحران‌ها را دردست بگیرید.

 

با وبسایت تیریپ ما همراه باشید و از مقالات موجود در بلاگ لذت ببرید.

tripema.com

1 پاسخ به “سفر با کودکان

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده اند.پر کردن این فیلد ضروری است *