نکات سفر هوایی برای بانوان باردار

نکات سفر هوایی برای بانوان باردار

هواپیما همیشه یک انتخاب جذاب و هیجان‌انگیز واسه سفر هستش اما این روش مسافرت گاهی اوقات با چالش‌هایی هم روبه‌رو هستش. اما همین سفر جذاب در دوران بارداری خانوما می‌تونه نگرانی واسشون داشته باشه. ما در این مقاله قصد داریم تا کمی اطلاعات در این رابطه بهتون بدیم

آیا میشه در دوران بارداری سفر داشت ؟؟

جواب این سوال کاملا بستگی به شرایط مادر داره و اگه مشکل و نگرانی خاصی از طرف پزشکش نباشه حتما این کار بلامانع است. شرایط مادر در دوران مخلف بارداری باهم متفاوت است. قبل از سفرتون می‌تونین به پزشکتون مراجعه کنین تا با انجام سونوگرافی شما رو از وضعیت جنینتون مطلع کنه. اما بطور کلی در شرایط نرمال سفر داشتن هوایی در شرایط بارداری شدنیه.

بهترین زمان برای سفر در بارداری

برای سفر هوایی یا با هر وسیله دیگر، بهترین زمان سه ماهه دوم یا هفته های ۱۴ تا ۲۷ هستش. چون‌که سه ماهه اول رو رد کرده‌اید و دیگر خطر سقط جنین وجود نداره. همچنین مانند ماه های اولیه دیگر دچار حالت تهوع نیستین. البته یادتون باشه که بهتره از هفته ۳۶ بارداری به بعد دیگر از هواپیما برای سفر استفاده نکنین.

از ابتدای سه ماهه سوم تا هفته سی و ششم بارداری مشکل جدی برای سفر هوایی مادر باردار وجود نداره. هرچند که بخاطر برخی شرایط خاص پزشک متخصص زنان و زایمان ترجیح می‌ده خانم بارداری که وارد سه ماهه سوم بارداری‌اش شده از سفر هوایی صرف نظر کنه. این شرایط شامل موارد زیر هستش:

  • بارداری دو یا چند قلویی
  • ابتلای مادر به دیابت، دیابت بارداری، پرفشاری خون
  • اختلالات جفت و یا خون ریزی واژینال
  • تهدید به زایمان زودرس
  • سابقه لخته شدن خون (حتی قبل از بارداری)

مقررات هواپیمایی‌ها برای سفر زنان باردار

شرکت هواپیمایی ماهان ایر پروازهای کمتر از ۲ ساعت تا انتهای هفته ۳۲ بارداری از سن بارداری و تخمین تاریخ زایمان نیازی به مجوز پزشکی و گرفتن گواهینامه ندارد.

بارداری دوم به بعد، تا انتهای هفته ۲۸ بارداری نیاز به مجوز ندارد.از هفته ۳۵ بارداری، پرواز ممنوع بوده و وجود هرگونه عارضه ای در دوران بارداری (خونریزی ، تهدید به سقط، فشارخون کنترل نشده) مانع پرواز هستش.

به عنوان مثال دیگر در شرکت هواپیمایی ایران ایر نیز به همراه داشتن مجوز پزشک برای خانم های باردار در هر سنی هنگام سوار شدن به هواپیما ضروری هست.

Tripema.com

3 پاسخ به “نکات سفر هوایی برای بانوان باردار

  1. از من میشنوید اصلا حین حاملگی نرید سمت پرواز
    مگر در صورت لزوم و اظطرار
    اونم در صورتی که با پزشک هماهنگ کرده باشید

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده اند.پر کردن این فیلد ضروری است *