نکات مهم درباره‌ی سفر در تابستان

نکات مهم درباره‌ی سفر در تابستان

تابستان فصل تعطیلی مدارس و سفرهای خانوادگی است برای همین سفر در تابستان بسیار محبوب است; سفر در تابستان  بسیار لذت بخش است اما باید نکاتی را در رابطه با سفر در این فصل سال بدانیم تا دچار مشکل نشویم. در این مقاله قصد داریم تا تعدادی از نکات مهم سفرهای تابستانی را با شما مطرح کنیم.

در سفرهای تابستانی چه چیزهایی را همراه داشته باشیم؟

انتخاب لباس برای سفر در تابستان اهمیت ویژه‌ای دارد; لباس‌هایی که برای سفرهای تابستانی انتخاب می‌کنید باید حتما رنگ روشن باشد و ترجیحا از جنس پنبه باشند. زیرا گرما مهمترین عامل آزار دهنده‌ی این نوع از سفرهاست. با انتخاب لباس‌های روشن پنبه‌ای امکان آن را ب دن خود می‌دهید تا با بیرون تبادل گرمایی داشته باشد و جذب گرما کمتر باشد.

کفش و صندل مناسب را فراموش نکنید; محیط‌های مرطوب محل مناسبی برای رشد قارچ‌هاست  از این رو کفش‌هایی که تبادل گرما و رطوبت خوبی با محیط بیرون ندارند می‌توانند محل مناسبی برای رشد قارچ باشد. حتما از صندل‌ها استفاده کنید و اگر مجبور هستید کفش بپوشید، حتما از کفش‌هایی که کف آن‌ها داغ می‌شود استفاده نکنید.

ظرف یخدان را فراموش نکنید; در سفرهای تابستانی جاده‌ای وجود یک ظرف یخ  یا کلمن در ماشین الزامی است. ظرف یخ می‌تواند باعث شود تا شما از گرمازدگی احتمالی فرار کنید.

وسایلی مثل عینک آفتابی، کرم ضد آفتاب ، کلاه و … نیز از موارد بسیار ضروری است.

در سفرهای تابستانی چه چیزهایی بخوریم؟

در هوای گرم تابستان منتظر نباشید تا تشنه شوید، مدام آب بخورید زیرا بدن شما مدان در حال از دست دادن آب است از این رو باید یدون آنکه احساس تشنگی کنید آب بخورید. در فصل‌های گرم هرچه گوشت قرمز کمتری مصرف کنید بهتر است. میزان مصرف سالاد و سبزیجات و میوه‌ی خود را افزایش دهید. از خوردن لبنیات غافل نشوید.

مواد غذایی شور اصلا مناسب تابستان نیست زیرا احساس تشنگی شما را افزایش می‌دهد. از خوردن غذاهای نیم‌پز نیز به شدت پرهیز کنید.

در سفرهای تابستانی با هواپیما سفر کنیم یا خودرو شخصی؟

معمولا ملاک انتخاب وسیله‌ی سفر، میزان هزینه‌ی آن و میزان دوری و نزدیکی مقصد ملاک است; اما اگر این دو ملاک را کنار بگذاریم، در فصول گرم سفرهای هوایی مناسب‌تر از سفرهای جاده‌ای است زیرا در سفرهای جاده‌ای به خصوص به سمت مناطق گرم‌تر به شدت آفتاب مسافران را آزار می‌دهد برای همین ترجیحا با هواپیما سفر کنید.

در سفرهای تابستانی کجا اقامت کنیم ؟

انتخاب مقصد سفر در تابستان بسیار مهم است برای همین تا جایی که می‌شود به سمت مناطق خنک‌تر بروید. اما مشکل آنجاست که تقاضای سفر به مناطق خنک‌تر بسیار زیاد استبرای همین پیدا کردن اقامتگاه در این مناطق بسیار سخت است. اما اگر می‌خواهید این کار نسبتا سخت برایتان راحت شود می‌توانید از اپلیکیشن و سایت تیریپ ما استفاده کنید.

سفرهای تابستانی
سفر در تابستان
سفر در تابستان
سفرهای تابستانی

چند نکته‌ی مهم دیگر:

  • در فصل تابستان مراقب حشرات و گزیده شدن توسط حیوانات موذی باشید.
  • بهداشت فردی را در تابستان بیش از فصول دیگر رعایت کنید.
  • خوردن میوه‌های آبدار تابستانی را فراموش نکنید.
  • خوردن نوشیدنی‌هایی مثل خاکشیر باعث رفع گرمازدگی می‌شود.
  • اگر قصد سفر با خودرو را دارید، پیش ازسفر ماشین خود را برای چک کردن به یک تعمیرکار نشان دهید.
  • عکاسی را فراموش نکنید.

Tripema.com

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده اند.پر کردن این فیلد ضروری است *