نکات کلی در فرودگاه

قوانین و نکات  فرودگاهی

هواپیماها از اصلی‌ترین وسایل حمل و نقل در سفرهای داخلی و خارجی هستن. طبیعتا هواپیما بدون فرودگاه معنا نداره پس به همین دلیل مهمه که بدونیم فرودگاه چگونه باید رفتار کنیم. آگاهی داشتن در این حوزه خیلی برای رفتار مناسب و بی استرس بهمون کمک میکنه.

در این مقاله قصد داریم نکات و قوانین کلی و کاربردی در رابطه با فرودگاه‌ها بهتون بگیم:

پذیرش یا چک-این

از اولین کارایی که باید در ابتدا انجام دهیم گرفتن کارت پرواز هستش; کارت پرواز کارتیه که در اون شماره صندلی شما و شگاره‌ی گیت خروجیتون نوشته شده.

در ایران خیلی از خطوط هواپیمایی این امکان رو دارن که شما کارت پروازتون رو به صورت آنلاین چند ساعت قیل از پرواز دریافت کنید اینجوری دیگه لازم نیست تو صف وایستید. اینکار باعث میشه خیلی در وقت صرفه‌جویی کنین.

کافه و رستوران‌های فرودگاه

تقریبا در همه‌جای دنیا کافه و رستوران‌های فروگاه‌ها خیلی گرون هستند پس توصیه میکنیم که گول ظاهرشان را نخورید. جالب اینجاست که اغلب این رستوران‌ها کیفیت پایینی هم دارند. همراه داشتن یه ساندویچ کوچک خانگی هم خیلی به‌صرفه‌تر و هم خیلی سالم‌تر از غذای رستوران‌های فرودگاهی می‌تونه باشه.

لباس مناسب

عبور از گیت همیشه با بازرسی همراهه و این باعث میشه که اگه لباس نامناسب و فلزدار داشته باشین مجبور به دادن توضیحات درباره‌ی آن بشید. پس لباس صحیح و مناسب انتخاب کنین تا مشکلی براتون پیش نیاد.

رفتار مودبانه

رفتار مودبانه وقتی به کمکتون میاد که به دیگران احتیاج داشته باشین. در صورت بروز هر مشکلی کافیست صبور باشین و لبخند بزنین. خواهید دید که خوش برخوردی شما چگونه به شما کمک می‌کنه.

سالن‌های استراحت

اگه از چند پرواز پی‌در‌پی استفاده میکنین سالن استراحت فرودگاه گزینه‌ی بسیار خوبیه واستون تا از خستگی ناشی از این نوع سفرها کم کنین. این سالن‌ها امکاناتی مثل وای‌فای رایگان، صندلی‌های نرم و مناسب‌، نوشیدنی‌های خاص و خوشمزه و … می‌باشد.

البته بعضی از این سالن‌ها هزینه‌ی کمی را جهت ورودیه می‌گیرن.

وای‌فای فرودگاه

سرویس اینترنت بدون سیم فرودگاه‌ها عمدتا پرسرعت و عمومی هستنن، اما از امنیت مناسبی برخوردار نیستن پس حواستون باشه از رد و بدل کردن اطلاعات شخصی دوری کنین چون ممکنه حساب کاربریتون هک بشه. این موضوع از نکات فرودگاهی مهم است.

چمدان‌ها

از دیگر نکات فرودگاهی بحث چمدان‌هاست. یکی از خسته‌کننده‌ترین کارها انتظار برای دریافت چمدان از روی ریل هستش. اگه چمدونتون رو درست و مشخص علامت‌گذاری کنین حتما این انتظار براتون کمتز آزاردهنده میشه. چندتا اتیکت یا برچسب رنگی میتونه ایده‌ی خوبی برا این کار باشه.

اپلیکیشن

خیلی از خطوط‌هوایی اپلیکیشن کاربردی مخصوص خودشون رو دارن که اگه شما رو گوشیتون نصب کنین خیلی از اطلاعات مفید رو می‌تونین داشته باشین.

 

Tripema.com

 

 

1 پاسخ به “نکات کلی در فرودگاه

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده اند.پر کردن این فیلد ضروری است *