پیست‌های اسکی تهران

پیست‌های اسکی تهران

زمستون فصل سرما و برفه و خب طبیعتا فصل یه ورزش گرون; اسکی

تهران دارای بیشترین تعداد پیست اسکی بین المللی در کشور است; از قدیم تهران قطب اسکی کشور بوده و این باعث شده در منطقه هم شناخته شده باشه. همه‌ی پیست‌های اسکی استان تهران دارای امکاناتی مثل تله‌کابین ، تله سیژ ،هتل و رستوران‌های عالی هستن.

استان تهران ۵تا پیست اسکی با کیفیت عالی داره.

در این مقاله معرفی کوتاهی از این ۵ پیست داریم:

۱-پیست توچال

پیست بین‌المللی توچال در سال ۱۳۵۵ احداث شده و این پیست در شمال شهر تهران در منطقه‌ی توچال هستش. به خاطر نزدیکی، این پیست خیلی خیلی محبوب تهرانیاس. توچال پیست شب هم داره و اونایی که اهل اسکی هستن میدونن که اسکی توشب یه حال دیگه‌ای داره!

امکانات جدیدی مثل زیپ لاین و … در این پیست اضافه شده که خیلی تجربه‌ی به یاد موندنی‌ای هستش. حتما امتحان کنید!

۲- پیست دیزین

دیزین  بزرگترین و قشنگ‌ترین پیست اسکی کشوره که در منطقه‌ی خاورمیانه نظیر نداره; ویژگی طبیعی کوه‌های آن منطقه و محل جغرافیایی‌اش باعث خاص شدن و زیبا شدن این پیست شده. مسیر رسیدن به دیزین از ۲ طریق جاده‌ی چالوس و شمشکه که البته متاسفانه خیلی مسیر‌های مساعد و نزدیکی نیستن. دیزین نیز تجربه‌ی اسکی در شب رو در اختیارتون میذاره. مرتفع‌ترین نقطه‌ی این پیست ۳۶۰۰ متر از سطح دریا بالاتره.

از آذر ماه تا اواسط اردیبهشت این پیست آماده است.

۳-پیست شمشک

این پیست در فاصله ی ۵۷ کیلومتری شمال شرق تهران قرار گرفته و بعد از پیست بین المللی دیزین، دومین پیست اسکی هست که با رعایت استاندارهای جهانی، تونسته از سمت فدراسیون جهانی اسکی عنوان بین المللی به خود بگیره. مرتفع ترین نقطه‌ی این پیست در ارتفاع ۳۰۵۰ متری از سطح دریا قرار داره. فصل اسکی در این پیست از اوایل آذر تا اواسط فروردین ماه ادامه داره. نورپردازی مناسب و چشم نواز این پیست، آن را به یکی از مقاصد مناسب برای اسکی در شب تبدیل کرده است.

به دلیل نزدیکی دو پیست شمشک و دیزین خیلیا این ۲ پیست رو باهم میشناسن.

۴-پیست آبعلی

پیست آبعلی قدیمی‌ترین پیست اسکی تهران رو داره; پیست آبعلی در منطقه‌ای به همین نام و در جاده هراز قرار داره. چندین رستوران و یک هتل از امکانات این پیست به شمار میره و جاذبه‌های دیگری همچون آب‌گرم و امامزاده نیز در حوالی آن قرار دارن. بالاترین نقطه پیست از سطح دریا ۲۶۵۰ متر ارتفاع داره.

دسترسی راحت و جاده‌ی مناسب آن باعث شده بسیار پرتردد باشه.

۵-پیست دربندسر

این پیست در سال ۱۳۶۱ افتتاح شده و با تهران ۵۰ کیلومتر فاصله داره. برای رسیدن به این پیست ایمن‌ترین راه جاده‌ی فشم هستش که در تمامی فصول بازه. این پیست نسبت به بقیه‌ی پیست‌ها کوچکتره اما جذابیتای خاص خودش رو داره.

tripema.com

 

2 پاسخ به “پیست‌های اسکی تهران

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده اند.پر کردن این فیلد ضروری است *