چرا نباید غذا را پشت میز کار خورد ؟

چرا نباید غذا را پشت میز کار خورد ؟

همه‌ی ما می‌دانیم که میل کردن غذا پشت میز کار کاری غیر حرفه‌ای و نادرست است; اما به واقع چرا؟ این کار چه اثراتی می‌تواند داشته باشد؟ در این متن قصد داریم تا با چند مورد از دلایل عدم صرف غذا پشت میز کار آشنا شویم.

 تاثیر بر عملکرد کاری

یکی از بزرگترین عوارض غذا خوردن پشت میز کار آن است که نمی توانید بر روی غذای مصرفی خودتان تمرکز و توجه کافی داشته باشید; هنگامی که شما با لذت غذایتان را نخورید احساس خوشایند پس از صرف غذا را نخواهید داشت. از طرف دیگر شما با تغییر ندادن جایتان برای غذا دچار کرختی و کسل شدن می‌شوید.

همه‌ی این‌ها بر روی کارایی و عملکردتان اثر منفی می‌گذارد.

خطر چاقی

وقتی شما به جای تمرکز بر غذایتان سرگرم فرستادن ایمیل و پاسخ به تلفن و مرتب کردن اوراق باشید ممکن است ناخواسته پرخوری کنید در واقع خوردن غذا پشت میز کار، باعث عدم تمرکز بر میزان غذای مصرفی در شما می باشد. وقتی شما در پشت میز کار نشسته اید این احتمال زیاد است که چند کار را با هم انجام دهید و به مقدار غذای مصرفی تان توجه کافی نداشته باشید. در واقع غذا خوردن پشت میز کار به این معناست که شما به جای نشستن پشت کامپیوتر برای ۸ ساعت در روز ، در واقع برای ۹ ساعت در روز این کار را می کنید.

این کار غیر بهداشتی است

میز غذایی که محل خوردن غذاها و خوراکی‌ها می باشد می تواند بسیار آلوده باشد; در واقع صرف غذا پشت میز کار به ویژه وقتی که نظافت و تمیز کردن منظم میز کار رعایت نشود می تواند میز را به یک خانه برای باکتری ها مبدل کند.

وقتی همزمان با صرف غذا کار کنید گوشی تلفن شما وصفحه کلید کامپیوتر و موس و همه ابزار های شما آلوده خواهند شد. برای آزمایش کردن میزان آلودگی میز کارتان کیبورد را بعد از صرف غذا برعکس کنید و نگاه کنید که چقدر خرده نان و خرده غذا از آن بیرون می ریزد هر چقدر که ریزش خرده غذاها بیشتر باشد یعنی شما در آلوده کردن میز کارتان موفق تر بوده اید.

همچنین ممکن هست که وقتی در حال غذا خوردن در پشت میز کار هستید، غذایتان روی میز بریزد. باقی ماندن خورده غذاها در زیر میز یا جاهایی که تمیز کردنشان سخت است محل مناسبی را برای گسترش آلودگی و بیماری فراهم می‌کند.

چرا نباید غذا را پشت میز کار خورد ؟

اگر مجبور هستید …

با همه‌ی این اوصاف ممکن است شما واقعا جای دیگری را به جز میزکارتان برای صرف ناهار نداشته باشید و شرایط شغلیتان این را ایجاب کند; در این صورت حتما به نکات زیر توجه کنید:

  • در هنگام غذا خوردن چشمتان به ظرف غذا و غذایی که می خورید باشد و وقتی که پشت میز کار غذا می خورید حواستان به غذایی که در دهان می گذارید باشد.
  • ناهارتان را خودتان از منزل بیاورید و از غذاهای پرکالری و فست فود اجتناب کنید.
  • هر زمان که فرصت داشتید به قدم زدن و پیاده روی بپردازید. ما به طور ژنتیکی برای حرکت خلق شده ایم نه سکون، بنابراین صرف غذا پشت میز کار در جایی که روز طولانی ای را بدین منوال در پیش رو دارید ایده خوبی نیست.
  • میز کار خود را تمیز و ضد عفونی کنید. روزی یکبار تمیز کردن میز کارتان با مواد ضد عفونی کننده کافی است. پاک کردن میز تنها با دستمال کاغذی فایده چندانی ندارد و در از بین بردن آلودگی ها موثر نیست. از تمیز بودن تلفن و کامپیوتر و موس و صفحه کلیدتان اطمینان حاصل کنید و از لمس کردن آنها در هنگام صرف غذا اجتناب کنید.
  • غذایتان را به همراه یک دوست یا همکار صرف کنید تا فرصتی را برای استراحت و تجدید روحیه و تعامل با همکاران به خود بدهید
  • غذا خوردن پشت میز کار را تبدیل به یک عادت برای خود نکنید.
چرا نباید غذا را پشت میز کار خورد
چرا نباید غذا را پشت میز کار خورد ؟

Tripema.com

 

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده اند.پر کردن این فیلد ضروری است *